TOP 3
Fieldmann FZS 3002

Kto hľadá jednoduchý benzínový krovinorez za dobrú cenu, pre toho je určená strunová benzínová kosačka Fieldmann, model FZS 3002. Táto kosačka predstavuje z hľadiska ceny naozaj veľmi dobrú ponuku, čo sa týka úžitkovej hodnoty, má svoje plusy, ale aj mínusy. Naša dnešná recenzia sa teda bude venovať zhodnoteniu v praxi...

Čítaj viac

Kosačka NT 484 TR

Záhradná kosačka NT 484 TR je klasická benzínová rotačná kosačka s pojazdom, ktorá sa dá kúpiť u nás v sieti záhradných centier Mountfield. Táto kosačka splní všetky očakávania pre majiteľov stredne veľkých trávnikov a záhrad a poskytuje dobrý pomer medzi cenou, výkonom a úžitkovou hodnotou. Na druhú stranu, pre kosenie veľkých plôch, napríklad nad 1000 m2, je už nedostatočná.

Pohon – primerane výkonný benzínový motor

Naša dnešná recenzia je zameraná ale na posúdenie kosačky komplexne – to znamená nielen posúdenie parametrov, ale aj celkový test použiteľnosti v záhrade. Čo sa týka motora, kosačka disponuje klasickým motorom pre túto radu a to s výkonom 4 konských síl od výrobcu značky Briggs & Stratton. Motor sa štartuje klasicky štartovacou šnúrkou, ktorá je umiestnená na pravej bočnej strane riadidiel.

Čo sa týka výkonu v kW, výrobca udáva výkon 3 kW, čo znamená, že kosačka si poradí aj s náročnejšími drevinami alebo hustým porastom, no samozrejme, vyžaduje si následne aj viac údržby a pomalšie kosenie. Záber kosenia má šírku 46 cm, čo je pre kosačky v tejto triede a cenovej hladine štandard, na druhú stranu, za tú cenu by sme privítali možno aj viac, čiže v tomto parametre nie je kosačka ničím výnimočná.

Materiál a ovládanie

Kosačka má šasi z ocele, pričom jej váha je cez 30 kg. Len vďaka pojazdu sa s kosačkou robí celkom plynulo a bez väčšej námahy, pri otáčaní je to ale horšie a váhu je určite cítiť. Vzhľadom na to, že kolesá sú uložené na guličkových ložiskách, nie je ale celkovo pohyb príliš veľkým problémom a aj do viac náročného alebo členitého terénu sa kosačka hodí. Samozrejme, nemôžete od nej čakať zázraky v prudkom svahu.

Rukoväť kosačky je výškovo nastaviteľná, podobne ako výška kosenia – cez tri páčky je možné nastaviť výšku kosenia od 2,5 do 7,5 cm, čo určite oceníte najmä pri vyššej tráve. V nej je kosačka ale ťažkopádnejšia, kolieska by mohli byť aj väčšie. Objem koša 60 litrov je primeraný a nelíši sa od konkurencie, čo nám však chýba je možnosť regulácie rýchlosti pojazdu. Klasická bezpečnostná brzda je štandardom.

Používanie a údržba

NT 484 TR je kosačka, ktorá si poradí hravo s bežným domácim trávnikom okolo domu, hoci vzhľadom na jej hmotnosť je lepšie s ňou kosiť väčšie plochy bez zbytočných odbočiek, zatáčania alebo oblúkov. Náš test v praxi ukázal tiež, že hoci šírka kosenia 46 cm sa opticky javí ako dostatočná, pri 10 árovom trávniku sa nachodíte poriadne. Ovládanie je v poriadku, pojazd funguje dostatočne, kôš je veľký tak akurát pre bežné použitie.

Horšie je to ale s údržbou – keďže ide o benzínovú kosačku, je treba raz za čas meniť olej a tu nás zamrzela absencia vypúšťacieho ventilu. Pri čistení nožov je priestor okolo nich pomerne nedostupný, navyše, musíte si kosačku nakloniť, no to na druhú stranu výrobca neodporúča, keďže hrozí vytekanie benzínu. Manipulácia pri čistení tiež nie je najjednoduchšia, treba to však tak trocha aj čakať vzhľadom na hmotnosť kosačky.

Záverečné zhodnotenie

Cena kosačky niekde okolo 300 € plne zodpovedá tomu, čo tento pomocník do záhrady ponúka. Motor, šasi aj rotačné nože sú dostatočné a poradia si vo veľkej väčšine bežných záhrad a pri kosení trávnika okolo domu. Je fajn, že kosačka je aj s pojazdom, pretože vzhľadom na konštrukciu a hmotnosť by bolo utrpením ju musieť tlačiť, najmä vo vysokej tráve alebo pri členitom teréne.

Klady

  • Prijateľná cena v pomere k úžitkovej hodnote
  • Dostatočná sila pojazdu aj pri miernom svahu
  • Výkonné nože, ktoré si poradia aj s hustou trávou

Zápory

  • Horšie ovládanie pri častom zatáčaní a členitom teréne
  • Nie je regulácia rýchlosti pojazdu
  • Viac namáhavé čistenie a údržba priestoru okolo nožov

Čo nás príliš nepotešilo: Horšie je to pri údržbe, ktorá si vyžaduje viac šikovnosti, nervov a času navyše – stále je však možné pre väčšinu bežných majiteľov rodinných domov kosačku s kľudom odporučiť.

Cenová výhodnosť
3
Výkonnosť
3
Používanie v praxi
3
Údržba
3
Průměrné hodnocení
  Našítavanie, prosím počkajte yasr-loader

Podobné články

Fieldmann FZS 4003 B

Krovinorez Fieldmann FZB 4003 B predstavuje výkonnejšiu...

Fieldmann FZS 3002

Kto hľadá jednoduchý benzínový krovinorez za dobrú...

Kosačka Fieldmann FZR 5110 B

Záhradná rotačná kosačka značky Fieldmann FZR 5110 B...

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *