Fieldmann FZS 4003 B

Krovinorez Fieldmann FZB 4003 B predstavuje výkonnejšiu alternatívu v rámci konkurencie a podobnej triedy, pričom jeho cena je len o málo vyššia ako 100 €. Kto potrebuje lepší výkon pre hustejšiu alebo vyššiu trávu, prípadne burinu a náletové dreviny, pre toho je táto benzínová strunová kosačka ideálnym pomocníkom do záhrady. V rámci objektivity ale treba povedať, že nemá len výhody.

Srdce kosačky – motor

Benzínový krovinorez a strunovú kosačku Fieldmann FZS 4003 B poháňa dvojtaktný benzínový jednovalcový motor s objemom 42,3 cm3 a s výkonom 1,25 kW, čiže ide o mierne vyšší výkon ako býva zvykom pri tejto triede kosačiek. Vďaka tomu si poradí krovinorez aj s hustou trávou, náletovými drevinami alebo burinou s hrubými stonkami a to bez spomalenia pracovnej činnosti alebo zníženia výkonu.

Navyše vďaka zväčšenej palivovej nádrže je stroj ako stvorený aj pre náročnejšiu a dlhodobejšiu prácu v záhrade, pretože vydrží viac, navyše má pomerne dobrú spotrebu, takže práca je bez zbytočného prerušovania na doplnenie paliva. Do kosačky ide zmes oleja a benzínu v pomere 1 ku 25, pričom v balení ku kosačke je priložená kalibrovaná nádoba na namiešanie tejto zmesi.

Ostatné plusy a mínusy

Žacia hlava má dve struny, v balení sa dodáva aj oceľový trojzubec, práve pre hrubšie dreviny a trávy. Šírka záberu je ale len 42 cm, čo je priemer a preto v tomto ohľade kosačka nijako príliš nevyčnieva. Dvojitá rukovať kosačky je plne nastaviteľná, veľmi dobre ergonomicky vyriešená a má tvarované úchopy pre pohodlnejšiu prácu. Na druhú stranu, hmotnosť celého stroja je až 7,5 kg.

Aj práve preto si vyžaduje kosačka pevnejšiu postavu a viac sily. Kosačka má nastaviteľný popruh, ale viacero ľudí sa podľa našej skúsenosti sťahuje na jeho nepohodlnosť a nutnosť kúpiť si alternatívny. V rámci našej recenzii ale musíme povedať, že nám popruh nevadil, možno aj preto, že sme pracovali s krovinorezom len kratšiu dobu. Konštrukcia kosačky je tiež trocha subtílnejšia a obsahuje aj viacero plastov, čo pôsobí lacno a krehko.

Poďme robiť do záhrady

Čo sa týka hluku, vyšší výkon je spojený s väčšou hlučnosťou a hoci je úroveň podľa parametrov len 110 db, nám to prišlo veľa a stroj bolo naozaj viac počuť, ako by bolo príjemné. Samotná práca s kosačkou je ale pohodlná, výkon na kosenie a čistenie bežného trávnatého porastu je dostačujúci a obsluha samotného stroja je veľmi jednoduchá a dobrá, čo je plusom.

Pri dlhodobejšej práci sa však plastový diel u výfuku dosť zahrieva, čo je nepríjemné, ale v práci v záhrade vás to nijako neobmedzuje. Trojzubec si bez problému poradí aj so stonkou alebo „kmeňom“ dreviny s hrúbkou 1 cm, na druhú stranu, na neustálu prácu v takomto teréne rozhodne kosačka nie je stavaná a veľmi skoro by sa opotrebila. Pre bežnú prácu v záhrade je ale dobrou voľbou.

Aký je výsledok našej recenzie?

Náš test pre túto kosačku dopadol dobre a ak nenatrafíte na vadný kus od výroby, nie je príliš dôvod sa obávať o použiteľnosť tohto pomocníka v záhrade. Zvládne aj náročnejšie úlohy, dlhšie kosenie, má pomerne silný výkon, zamrzí možno trocha väčšia hmotnosť a pre niekoho nepohodlné popruhy. Suma sumárom však kosačku odporúčame aj na základe skúseností a nie je jej moc čo vytknúť.

Údržba: Keďže ide o benzínový krovinorez, nezabudnite na pravidelnú dostatočnú kontrolu a údržbu – či už samotného priestoru hlavice so silonom alebo trojzubocom, ako aj čistením motora od oleja a tiež na pravidelnú kontrolu sviečok. Správnou údržbou udržíte stroj v 100% kondícií dosť dlhú dobu!

Klady

  • Veľmi dobrý pomer ceny a výkonného kosenia aj hustej trávy
  • Viac objemná palivová nádrž pre dlhšiu výdrž
  • Obsluha je jednoduchá a kosačka sa veľmi dobre drží v rukách

Zápory

  • Hmotnosť je o niečo vyššia ako pri konkurenčných modeloch
  • Motor je výkonnejší a tým pádom aj hlučnejší
  • Viacero použitých plastov, veľké riziko ulomenia krytu nádržky
Cenová výhodnosť
3
Výkonnosť
3
Používanie v praxi
3
Údržba
4
Průměrné hodnocení
  Našítavanie, prosím počkajte yasr-loader

Podobné články

Kosačka NT 484 TR

Záhradná kosačka NT 484 TR je klasická benzínová...

Fieldmann FZS 3002

Kto hľadá jednoduchý benzínový krovinorez za dobrú...

Kosačka Fieldmann FZR 5110 B

Záhradná rotačná kosačka značky Fieldmann FZR 5110 B...

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *