Fieldmann FZS 3002

Kto hľadá jednoduchý benzínový krovinorez za dobrú cenu, pre toho je určená strunová benzínová kosačka Fieldmann, model FZS 3002. Táto kosačka predstavuje z hľadiska ceny naozaj veľmi dobrú ponuku, čo sa týka úžitkovej hodnoty, má svoje plusy, ale aj mínusy. Naša dnešná recenzia sa teda bude venovať zhodnoteniu v praxi na základe skúseností, ale aj popísaniu možností a parametrov kosačky.

Spracovanie a výkon

Túto benzínovú strunovú kosačku poháňa dvojtaktný motor s objemom 24 cm3, ktorý má výkon 0,75 kW. Už tieto údaje napovedia skúsenejšiemu záhradkárovi, že ide o slabší typ krovinorezu, na druhú stranu, pre základnú údržbu je výkon primeraný a dostatočný. Strunová hlava je vybavená dvoma strunami s priemerom 2,4 mm, pričom dopĺňanie silonu je automatické, čo je štandard.

V balení sa dodáva aj trojzubec, vďaka ktorému môžete kosiť aj odolnejšie rastliny či drevnatú burinu, ale vzhľadom na výkon motora by ste zázraky čakať nemali. Záber kosenia samotného krovinorezu je 42 cm, čo je tiež menšia hodnota, ale za cenu celého stroja adekvátna. Rukovať je dvojitá a ergonomicky tvarovaná, čo pomôže pri dlhšom kosení na chrbticu aj ruky.

Ďalšie parametre

Hmotnosť celého stroja je 5,8 kg, štartovanie je pomerne ľahké a roztočenie noža alebo struny je veľmi rýchle s takmer okamžitým nábehom na maximálny výkon. Spotreba benzínu je priaznivá, podobne ako aj hladina hluku. Čo sa týka paliva, súčasťou balenia je aj kalibrovaná nádoba na namiešanie správneho pomeru, keďže do kosačky ide mix oleja a benzínu v pomere 1:25.

Nevýhodou je, že kosačka obsahuje pomerne dosť plastových súčiastok, čo je daň za nižšiu cenu, no môže sa ľahko stať, že ich oderiete, poškodíte a podobne. Do výšky trávy 50 cm je výkon dostatočný, potom už bohužiaľ slabší. Čo sa týka plochy kosenia, vzhľadom na záber aj výkon je treba rátať s tým, že tento krovinorez je určený pre menšie až stredné záhrady, v kombinácii s hmotnosťou sa pri veľkej záhrade fakt narobíte.

Používame Fieldmann FZS 3002 v záhrade

Pokiaľ hľadáte užívateľsky ľahký a jednoduchý krovinorez, práve ste ho našli. Podobne ako pri iných modeloch, aj Fieldmann FZS 3002 sa používa so závesným ramenným popruhom a vďaka vylepšeným madlám sa dobre drží v ruke. Výhodou je, že dvojitá rukovať je nastaviteľná posúvaním po hlavnej hriadeli, dá sa nastaviť aj jej uhol, takže si ho môžete prispôsobiť na svoju výšku a podľa potreby.

Čo sa týka používania pri kosení, na bežné čistenie a bežnú trávu stroj stačí, pri hrubších burinách alebo vysokej tráve je výkon malý a to aj pri nasadení trojzubca. Kosačka môže tiež pôsobiť tak trocha subtílnejším dojmom, najmä vďaka niektorým plastovým častiam. Čo sa týka údržby, výmena samotnej struny v hlavici je náročnejšia na celkovú manipuláciu a začiatočníci môžu mať tak trocha problém.

Pred kúpou: Ak už máte skúsenosť s benzínovými krovinorezmi, tak vás Fieldmann model FZS 3002 nemusí prekvapiť ani pri zložitejšej údržbe. Ak ešte nemáte, je to dobrá príležitosť, ako sa naučiť o benzínovú kosačku starať. Ostatné jej kvality môžu túto „chybičku krásy“ kľudne prevážiť.

Na záver – kúpiť či nekúpiť?

Aké je teda naše záverečné hodnotenie? Odporúčame alebo nie Fieldmann krovinorez? Odpoveď znie – áno, ale len ak akceptujete, že za cenu do 100 € získate výrobok adekvátny tejto hodnote. Musíte sa zmieriť s jednoduchšou konštrukciou, menším záberom kosenia a niektorými drobnými muchami. Ak ste začiatočník, môžete oceniť jednoduchosť, ale údržba taká ľahká nebude.

Klady

  • Pomer ceny a výkonu je dobrý, pre menšie záhrady akurát
  • Jednoduché ovládanie, ergonomické držanie
  • Hluk stroja je pomerne nízky, ale je to dané aj výkonom motora

Zápory

  • Ramenný popruh je príliš jednoduchý, strunová hlava len umelá
  • Výmena struny je trocha náročnejšia na manipuláciu
  • Pri vysokej tráve slabší výkon kosenia
Cenová výhodnosť
18
Výkonnosť
16
Používanie v praxi
16
Údržba
15
Průměrné hodnocení
  Našítavanie, prosím počkajte yasr-loader

Podobné články

Kosačka NT 484 TR

Záhradná kosačka NT 484 TR je klasická benzínová...

Fieldmann FZS 4003 B

Krovinorez Fieldmann FZB 4003 B predstavuje výkonnejšiu...

Kosačka Fieldmann FZR 5110 B

Záhradná rotačná kosačka značky Fieldmann FZR 5110 B...

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *